KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14971014
nr 1497 1014
alois Arnegger
(1879-1963), Österrike
Oljemålning, Alois Arnegger (1879-1963), Österrike. Landskap med kor. Signerad. Olja på duk, 69x106 cm, yttermått inklusive ram: 80x116 cm
Kondition: skadad duk
Utrop:
5.000 kr
Såld:
5.400 kr
måndag 24 oktober 2022
kl 19:08:50
4.000 kr
4.200 kr
4.400 kr
4.600 kr (Budbetjänt)
4.800 kr
5.000 kr (Budbetjänt)
5.200 kr